Mahub mõõtudesse 9x64x38 cm
-
Õhu kvaliteedi monitor näitab, mis on õhu CO₂ (süsinikdioksiid ehk süsihappegaas) sisaldus ja annab selgelt arusaadava näidu, kas siseruumi õhk vastab soovituslikule normile või mitte. Lisaks numbrilisele näidule (ppm) on CO₂ tase jaotatud viide kategooriasse – roheline on suurepärane seis (kuni 600 ppm), kollane näitab head seisu (600-1000 ppm), 1000-1500 ppm korral tuleks ruumi kindlasti tuulutada, üle 1500 ppm puhul on olukord juba ohtlik ja üle 2000 ppm täiest lubamatu. Seadmele saab seadistada alarmi, kui süsihappegaasi sisaldus õhus ületab ettenähtud taseme.
Seade salvestab viimse 24 tunni näidud.
Seadme mõõdud on 110 mm x 130 mm; selle saab kinnitada seinale või lauale püsti panna; komplektis on toiteadapter.
Lisaks süsinikdioksiidi näidule saab teada ka õhu temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse. CO₂ näidu täpsus on ±50 ppm või ±5%.
Laadi alla kasutusjuhend (inglise, saksa, prantsuse, hispaania keeles).
-
Õhu kvaliteedi monitor näitab, mis on õhu CO₂ (süsinikdioksiid ehk süsihappegaas) sisaldus ja annab selgelt arusaadava näidu, kas siseruumi õhk vastab soovituslikule normile või mitte. Atmosfääri õhu CO₂ kontsentratsioon on praegusel ajal umbes 400 ppm (parts per million) ehk 0,04%. Siseruumi õhu CO₂ peaks normide järgi jääma alla 1000 ppm, kui näit ületab selle määra, siis tuleks ruume tuulutada, üle 1500 ppm puhul on olukord juba ohtlik ja üle 2000 ppm täiest lubamatu. Seadmele saab seadistada alarmi, kui süsihappegaasi sisaldus õhus ületab ettenähtud taseme.
Selle seadme eripäraks on andmete salvestamine ja võimalus andmeid arvutisse tõmmata ja analüüsida.
Seadme mõõdud on 110 mm x 130 mm; selle saab kinnitada seinale või lauale püsti panna; komplektis on laadija, laadimis-andmejuhe (mikro-USB). Seade saab voolu liitium-akult.
Lisaks süsinikdioksiidi näidule saab teada ka õhu temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse. CO₂ näidu täpsus on ±70 ppm või ±3%.
Laadi alla kasutusjuhend (inglise, saksa, prantsuse, hispaania keeles).
-
Õhu kvaliteedi monitor näitab suurelt, mis on õhu CO₂ (süsinikdioksiid ehk süsihappegaas) sisaldus ja annab selgelt arusaadava näidu, kas siseruumi õhk vastab soovituslikule normile või mitte. Lisaks numbrilisele näidule (ppm) on CO₂ tase jaotatud kolme kategooriasse – roheline on suurepärane seis (kuni 500 ppm), kollane näitab head seisu (600-1100 ppm), 1200 ppm korral annab seade signaali, et tuba vajab tuulutust ja näitab punast. Alarmi saab teisele näidule seadistada või hoopis deaktiveerida.
XXL CO₂ mõõdud on 388 mm x 288 mm (suurem kui A4 paber, väiksem kui A3 leht paberit), selle saab kinnitada seinale, kaasas on toiteadapter.
Lisaks süsinikdioksiidi näidule saab teada ka õhu temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse. CO₂ näidu täpsus on ±70 ppm või ±3%.
-
Teatribinokli Scala abil saab täpsemalt vaadata. Elegantne barokne disain teeb sellest soliidse ooperiaksessuaari. Kaasas nahast kotike ja must-kuld kaelapael.
- Esiläätse läbimõõt 25 mm
- Suurendus 3x
- Korpus on metallist, valge ja kuldne
- Kaal 148 g
- Kaetud klaasid (FC – fully coated)
- Klaaside materjal BK-7
- Galileo akromaatiline optiline disain
-
Binocular Highlights on hea abiline alustavale astronoomiahuvilisele, mida taevast eri aastaaegadel vaadata. Raamatus on lihtsalt mõistetavad ja niiskuskindlad taevakaardid köidetud mugavasse spiraalköitesse. Sobib kasutada nii binokliga (soovitavalt statiivile toetatuna) kui ka teleskoobiga (sel juhul tuleb arvestada sellega, kuidas konkreetne teleskoop kujutist pöörab).
-
Nutitelefoni adapteriga saad teha pilti läbi teleskoobi või mikroskoobi okulaari või ka läbi pikksilma või binokli.
Sobib okulaarile, mille läbimõõt on kuni 68 mm. Nutitelefoni laius saab olla 50-88 mm.
-
400 ml valge kruus (d=75 mm, h=90 mm), pildil on osa Tallinna vanalinnast (Toompea, Oleviste kirik, Stenbocki maja, Toomkirik, Pikk Hermann) koos suure loojuva Kuuga 11. juulil 2014. Kruusil on kirjad “Tallinn” ja “Estonia”.
-
KUU, Mikk Sarv, fotod Martin Vällik
Toimetanud Eha Kõrge
215 lk, kõva köide
Raamat Kuust jagab õpetusi ja näpunäiteid, kuidas saada lähedaseks meile lähima taevakehaga. Kuu on loonud tingimused elu tekkeks Maa peal, Kuu liikumise jälgimine läbi tähtkujude on pannud aluse tähestike tekkele, Kuu on põnev, saladuslik ja müstiline. Keeleuurijad on isegi oletanud, et arvsõna „kuus“ võib olla meie keelde tulnud taevakeha Kuu nimest. Kuuga lähedaseks saamine on suur väljakutse igaühele, kuid see tasub end kuhjaga ära. Raamatus on otsesed juhised, kuidas Kuu mõjudest juhinduda oma igapäevastes tegemistes, nii nagu meie esivanemad seda on teinud, tajudes Kuu jaotumist kuueks osaks.Mikk Sarv (snd 1951, Tartus) on bioloog, mõtiskleja ja rahvapärimuse uurija, raamatute „Ilmasilmaja” (2005) ja „Sõna jõud” (2012) autor. Tema regilaul ja vilepill kõlavad nii Eesti filmides, raadios kui ka rahvakogunemistel. KUU saladusi on ta uurinud juba neli aastakümmet.
Ilmunud detsembris 2015
-
Selle adapteriga saab läbi 23 mm okulaaridega mikroskoobi (nt Biolux ICD) pilti teha. Juurde on vaja peegelkaamerale sobivat T-rõngast.
-
Selle lisaseadmega saab mikroskoobi slaidi vaateväljas kruvikutega peenelt nihutada. Sobib mikroskoopidele LCD Touch ja Junior (Biolux NV-l on see komplektis).
-
Erinevaid okulaare on vaja erinevate suurenduste saamiseks. Täpse suurenduse saad arvutada, kui jagad teleskoobi fookuskauguse okulaari omaga. Näiteks 1000 mm fookuskaugusega teleskoop annab selle okulaariga 1000/9=111-kordse suurenduse.
HR okulaaridel on avaram 60-kraadine näiv vaateväli ja mugavalt suur silmapoolne lääts.
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Explore Scientific LER 3 mm okulaari näiv vaateväli on 52°. 3 mm fookuskaugus tekitab suure suurenduse ja kitsa tegeliku vaatevälja. Näiteks 1000 mm fookuskaugusega teleskoobi puhul on suurenduseks 333x. Okulaar on täidetud argooniga, et takistada sisepindade udustumist, kui niiskus- ja temperatuuriolud vahelduvad.
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Explore Scientific 11 mm okulaari näiv vaateväli on võimas 82°. See annab mõõdukalt suure suurendusega laia tegeliku vaatevälja. Näiteks 1000 mm fookuskaugusega teleskoobi puhul on suurenduseks 91x ja vaatevälja suuruseks 0,9° (võrdluseks – täiskuu läbimõõt on 0,5°). Okulaar on täidetud argooniga, et takistada sisepindade udustumist, kui niiskus- ja temperatuuriolud vahelduvad.
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Erinevaid okulaare on vaja erinevate suurenduste saamiseks. Täpse suurenduse saad arvutada, kui jagad teleskoobi fookuskauguse okulaari omaga. Näiteks 1000 mm fookuskaugusega teleskoop annab selle okulaariga 1000/20=50-kordse suurenduse.
Selle okulaari näiv vaateväli on avar 70 kraadi, silmalääts on mugavalt suur.
SN: 702000554
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Selge ja kontrastse kujutisega, suure silmaläätse ja ED elemendiga okulaar fookuskaugusega 5 mm, näiv vaateväli 60 kraadi; läbimõõt 1,25 tolli (31,75 mm).
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Selge ja kontrastse kujutisega, suure silmaläätse ja ED elemendiga okulaar fookuskaugusega 8 mm, näiv vaateväli 60 kraadi; läbimõõt 1,25 tolli (31,75 mm).
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Selge ja kontrastse kujutisega, suure silmaläätse ja ED elemendiga okulaar fookuskaugusega 12 mm, näiv vaateväli 60 kraadi; läbimõõt 1,25 tolli (31,75 mm).
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Selge ja kontrastse kujutisega, suure silmaläätse ja ED elemendiga okulaar fookuskaugusega 15 mm, näiv vaateväli 60 kraadi; läbimõõt 1,25 tolli (31,75 mm).
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
TS UWA 28 mm okulaaril on ülilai 82° näiv vaateväli. Madal suurendus näitab korraga palju taevast. Sobib teleskoobile, millel on 2-tolline fokuseerija.
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
TS WA 26 mm okulaaril on lai 70° näiv vaateväli. Madal suurendus näitab korraga palju taevast. Sobib teleskoobile, millel on 2-tolline fokuseerija.
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Elektrooniline okulaar on kaamera, mis saadab pildi USB ühenduse kaudu arvuti ekraanile.
- pikslite arv 1920 x 1080
- kuvasuhe 16:9
- sensori suurus 5.86 x 3,28 mm
- piksli suurus 3 x 3 µm
- sensori tüüp: CMOS
- otsiku läbimõõt on 23,2 mm, mis sobib mikroskoopidele, kuid komplektis on kaasas üleminek 1,25-tollisele standardsele teleskoobi väljundile
Vajaliku tarkvara saad laadida siit: Bresser CamLabLite (*.exe fail)
-
TS WA 32 mm okulaaril on lai 70° näiv vaateväli. Madal suurendus näitab korraga palju taevast. Sobib teleskoobile, millel on 2-tolline fokuseerija.
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Erinevaid okulaare on vaja erinevate suurenduste saamiseks. Täpse suurenduse saad arvutada, kui jagad teleskoobi fookuskauguse okulaari omaga. Näiteks 1000 mm fookuskaugusega teleskoop annab selle okulaariga 1000/6,5=154-kordse suurenduse.
Optiline disain Plössl Fookuskaugus 6,5 mm Näiv vaateväli (AFoV) 52° Läbimõõt 1,25” (31,75 mm) Silmläätse läbimõõt 6 mm Kaalub 51 g Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Amici prisma pöörab lääts- ja katadioptrilise teleskoobi kujutise püstiseks ja õigeks, et teleskoopi saaks kasutada pikksilmana maapealsete objektide vaatlemiseks. 90-kraadise või 45-kraadise nurgaga.
Sobib 1,25-tollistele okulaaridele.
Ei sobi Newtoni tüüpi peegelteleskoopidele.
-
Kuu võib teleskoobis paista väga heledana, eriti täiskuu. Ülemäärane heledus kahandab silma võimet näha peenemaid detaile, seetõttu võib kasulik olla heleduse vähendamine. Kahe polarisaatoriga kuufilter võimaldab silma tuleva valguse hulka kahandada sujuvalt.
Filter kinnitatakse okulaaris või diagonaalis olevasse filtrikeermesse. Sobib 1,25-tollistele okulaaridele.
-
Kuu võib teleskoobis paista väga heledana, eriti täiskuu. Ülemäärane heledus kahandab silma võimet näha peenemaid detaile, seetõttu võib kasulik olla heleduse vähendamine. Kahe polarisaatoriga kuufilter võimaldab silma tuleva valguse hulka kahandada sujuvalt.
Filter kinnitatakse okulaaris või diagonaalis olevasse filtrikeermesse. Sobib 2-tollistele okulaaridele.
-
Filtrite komplekti kuulub kollane, sinine, punane ja roheline filter, mis sobivad 1,25-tollise okulaari sisekeermele. Neid filtreid kasutatakse päikesesüsteemi objektide (planeedid, Kuu) vaatlemiseks, et tõsta kujutise kontrastust.
Hoiatus! Need filtrid ei sobi Päikese vaatlemiseks.
-
T-rõngaga ühendad oma peegelkaamera teleskoobi külge ja saad hakata pilte tegema. Igale kaamera margile (Canon EOS-EF, aga mitte R ja M, Nikon, Pentax, Minolta, 4/3, va Sony E-mount ja MFT ja Canon EOS-M) on oma T-rõngas, tellimisel kirjuta, millisele kaamerale rõngast vaja on.
T-rõnga üks ots sobitub kaamerasse objektiivi asemele, teises otsas on 42×0,75 mm sisekeere, kuhu keeratakse teleskoobi fokuseerijasse sobituv T-adapter. Osadel Messier sarja teleskoopidel on vastav T-adapter juba komplektis kaasas, kuid teleskoop.ee pakub nii 1,25-tollise kui ka 2-tollisele fokuseerijale sobivat T-adapterit.
-
T-rõngaga ühendad oma peegelkaamera teleskoobi külge ja saad hakata pilte tegema. Igale kaamera margile on oma T-rõngas, selle hinnaga T-rõngas sobib
* Sony E bajonetile (E-mount, nt Sony Alpha 6000, Sony A7S / A7R, NEX)
* MFT (micro-four-thirds) bajonetiga kaameratele (Olympus, Panasonic, Kodak, DJI)
* Canon EOS-M kaamerateleT-rõnga üks ots sobitub kaamerasse objektiivi asemele, teises otsas on 42×0,75 mm sisekeere, kuhu keeratakse teleskoobi fokuseerijasse sobituv T-adapter. Osadel Messier sarja teleskoopidel on vastav T-adapter juba komplektis kaasas, kuid teleskoop.ee pakub nii 1,25-tollise kui ka 2-tollisele fokuseerijale sobivat T-adapterit.
Tellimuse vormistamisel palun märgi märkuste lahtrisse, millisele kaamerale T-rõngast vajad.