FEATURED PRODUCTS
-
102 mm klassikaline akromaatilise pealäätsega refraktor on suurepärane ja võimekas teleskoop algajale astronoomiahuvilisele. Seda on lihtne üles panna ja kasutada.
- Apertuur 102 mm
- Fookuskaugus 500 mm
- Suhteline ava F/4,9
- Kaks okulaari: 25 mm (20x) ja 10 mm (50x)
- 90-kraadine diagonaalpeegel 1,25”
- Punatäpp otsija
- Kolmjalg ja EQ/AZ monteering, st monteeringut saab kasutada nii ekvatoriaalses (peale polaarjoondamist saab objekte ühest pöörates teljest jälitada) kui asimuudilises (üles-alla ja paremale-vasakule, algajale mõistetavam) režiimis
- Monteeringut saab täiendada jälgimismootoriga (lisavarustus, 71 €)
- Toru mass u 2 kg, monteeringu mass u 6 kg, kokku u 8 kg
-
130 mm paraboloidse peapeegliga reflektor on suurepärane ja võimekas teleskoop algajale astronoomiahuvilisele.
- Apertuur 130 mm
- Fookuskaugus 650 mm
- Suhteline ava F/5
- Kaks okulaari: 25 mm (26x) ja 10 mm (65x)
- Punatäpp otsija
- Kolmjalg ja EQ/AZ monteering, st monteeringut saab kasutada nii ekvatoriaalses (peale polaarjoondamist saab objekte ühest pöörates teljest jälitada) kui asimuudilises (üles-alla ja paremale-vasakule, algajale mõistetavam) režiimis
- Monteeringut saab täiendada jälgimismootoriga (lisavarustus, 71 €)
- Toru mass u 3 kg, monteeringu mass u 6 kg, kokku u 9 kg
-
Rikkaliku lisavarustusega eripakkumine!
Lisaks teleskoobile AR-102/1000 ja automaatmonteeringule EXOS-2 GOTO sisaldab eripakkumise komplekt järgnevaid esemeid:
- 15 mm ja 6,5 mm Plössl okulaarid (lisaks 26 mm, mis juba on algkomplektis)
- 4 värvifiltrit (helekollane, oranž, sinine ja hall ND0,9)
- päikesefiltri kile ja šabloonid
- nutitelefoni hoidik
- nutitelefoni fotoadapter
- wifi-kaamera (1/4′ sensor, 1280 x 1024 pix, HD video)
- punase valgusega taskulamp
Standardina on komplektis:
- 102 mm läbimõõduga ja 1000 mm fookuskaugusega optikatoru
- 2” Hexafoc fokuseerija
- T-vindiga (42×0,75) okulaarihoidik 1,25”
- 6×30 otsija
- 26 mm Plössl okulaar
- toru kinnitusrõngad käepideme, kaamerahoidja ja Vixeni tüüpi tuvisaba-kujulise kinnituslatiga
- juhtpuldiga Exos-2 monteering mootoriga mõlemal teljel, automaatne objektile suunamine (GOTO)
- polaarvisiir täpseks polaarjoondamiseks
- terastorudest väga stabiilne ja värinavaba kolmjalg
- 90-kraadine diagonaalpeegel, 1,25”
Suurepärane akromaatilise kaksikläätsega teleskoop astrofotograafia huvilisele ja visuaalsele vaatlejale. EXOS-2 GOTO monteering on stabiilne ja täpne, varustatud polaarvisiiriga, et saaks täpset polaarjoondamist sooritada. Vajalik T-vint on teleskoobil juba olemas, vaja vaid kaamerale sobiv T-rõngas ning juba kasutadki 1000 mm fookuskaugusega teleobjektiivi.
Uuri raw-faili Kuust, mis on tehtud selle teleskoobiga 6. märtsil 2020. aastal.
Objektide leidmisel on abiks 6×30 abipikksilm.
Komplektis on kaasas üks okulaar – 26 mm, mis pakub suurenduseks 38x; 90-kraadine diagonaal mugavaks vaatluseks. 5 mm okulaariga (lisavarustus) saab suurenduse 200x, mis on selle toru teoreetiline maksimum. Kui soetada juurde 45-kraadine pöörav prisma, saab teleskoobist pikksilm maapealsete objektide vaatlemiseks.
GOTO monteering sisaldab mootoreid mõlemal teljel ning neid mootoreid juhtivat pardaarvutit, mis suunab teleskoobi automaatselt soovitud objektile, kui algne polaarjoondamine tehtud on.
Optiline disain Akromaatiline refraktor Pealäätse läbimõõt 102 mm Fookuskaugus, suhteline ava 1000 mm, f/9.8 Soovituslik suurim suurendus 200x Toru pikkus 1000 mm Toru läbimõõt 104 mm Toru mass 5.0 kg Monteering Elektromehaaniline EXOS-2 GOTO -
Rikkaliku kaasavaraga läätsteleskoop alustavale astronoomiahuvilisele. 90 mm pealääts annab teravama ja poolteist korda kirkama kujutise kui 70 mm teleskoop. Monteeringut saab kasutada nii asimuudilises kui ekvatoriaalses režiimis. Monteeringul on painduvad kruvikud vaatesuuna peeneks ja sujuvaks korrigeerimiseks.
Komplektis on optikatoru, monteering, kolmjalg, kaks okulaari (20 mm suurendusega 45x ja 4 mm suurendusega 225x), 3x Barlow-lääts, 90-kraadine diagonaalpeegel, punatäpp-otsija, nutitelefoni hoidik pildistamiseks, toru otsa käiv päikesefilter päikseplekkide ja varjutuste vaatlemiseks.
TEHNILISED ANDMED
Optiline disain Akromaatiline refraktor Pealäätse läbimõõt 90 mm Fookuskaugus, suhteline ava 900 mm, f/10 Soovituslik suurim suurendus 180x Otsija punatäpp Toru materjal alumiinium, süsinikvärv Kolmjalg jah Monteering Mehaaniline MPM, eq ja az -
Akromaatiline läätsteleskoop EQ3-2 ekvaatorilisel monteeringul
Omadused
- pealäätse läbimõõt 102 mm, fookuskaugus 1000 mm, F/9,8
- komplektis kaks okulaari: 25 mm suurendusega 40x ja 10 mm 100x
- suurim soovituslik suurendus 200x (selleks vaja lisaokulaar)
- 6×30 optiline otsija
- 2-tolline fokuseerija
- 2-tolline ja 90-kraadine diagonaal
- EQ3-2 ekvaatoriline monteering
- alumiiniumist kolmjalg
- lihtne ja kiire ülespanek
- sobib Kuu, planeetide, täheparvede vaatlemiseks ja pildistamiseks
- kergesti ühendatav peegel- või hübriidkaameraga, vajalik kaamerale sobiv T-rõngas
- sobiva adapteriga saab pildistada mobiiltelefoniga
Vaata lühikest õpetusvideot selle teleskoobi kokkupanekust: https://www.youtube.com/watch?v=yDuJk41CO1Q
-
Asimuudilisel monteeringul tuntud Jaapani kvaliteetteleskoopide tootja Vixeni läätsteleskoop A70Lf on suurepärane valik alustavale astronoomiahuvilisele. Teleskoop on kerge ja lihtsasti kasutatav. Sellega näeb Kuul ohtralt kraatreid, Saturni rõngaid, Jupiteri kuulsaid kuid ja pilvevööndeid teravalt ja suurepärase kontrastiga.
Selle teleskoobi peafookuses tehtud töötlemata foto Kuust. Canon EOS M6 hübriidkaamera (APS-C sensor, 6000 x 4000 pix), 1/400 s, ISO-400, f=900 mm.
Porta II asimuudiline monteering on lihtne üles panna ja nii asimuut kui ka kõrgus on hoobadega täpselt seadistatavad. 90-kraadine diagonaal tagab mugava vaatluse ka otse üles.
Optiline disain Akromaatiline refraktor Pealäätse läbimõõt 70 mm Fookuskaugus, suhteline ava 900 mm, f/13 Soovituslik suurim suurendus 140x Otsija/sihik optiline Okulaarid 20 mm ja 6,3 mm (Plössl) Teleskoobi mass 4,9 kg Monteering Mehaaniline Mobile Porta Loe arvustust selle teleskoobi kohta Universe Today lehel.
-
Asimuudilisel monteeringul tuntud Jaapani kvaliteetteleskoopide tootja Vixeni peegelteleskoop R130Sf on suurepärane valik alustavale astronoomiahuvilisele. Sellega näeb Kuul ohtralt kraatreid, Saturni rõngaid, Jupiteri kuulsaid kuid ja pilvevööndeid, kaugeid galaktikaid ja täheparvesid.
Porta II asimuudiline monteering on lihtne üles panna ja nii asimuut kui ka kõrgus on hoobadega täpselt seadistatavad. Fokuseerija osas on ühendusvint kaamera T-rõngale (lisavarustus), mille abil on lihtne peafookuses fotosid teha.
Optiline disain Newtoni tüüpi reflektor Peapeegli läbimõõt 130 mm Fookuskaugus, suhteline ava 650 mm, f/5 Soovituslik suurim suurendus 260x Otsija/sihik 6×30 Okulaarid 20 mm ja 6,3 mm (Plössl) Toru mass 4 kg Monteering Mehaaniline Porta II Loe arvustust selle teleskoobi kohta Universe Today lehel.
-
Suurepärane akromaatilise kakskikläätsega teleskoop algajale astronoomiahuvilisele. EXOS-1 monteering on stabiilne ja täpne, võimalik täiendada kellamehhanismiga. T-adapteri ja kaamerale sobiva T-rõnga abil saad ühendada peegelkaamera ja kasutada teleskoopi kui 900 mm fookuskaugusega teleobjektiivi. Objektide leidmisel on abiks 6×30 otsija.
Komplektis on kaasas üks okulaar – 26 mm, mis pakub suurenduseks 35x; 90-kraadine diagonaal mugavaks vaatluseks. 5 mm okulaariga (lisavarustus) saab suurenduse 180x, mis on selle toru teoreetiline maksimum. Kui soetada juurde 45-kraadine pöörav prisma, saab teleskoobist pikksilm maapealsete objektide vaatlemiseks.
Monteeringule saab soovi korral hiljem mootori lisada. Mootor otsetõusu teljel hoiab teleskoobi vaadeldava või pildistatava objekti suhtes paigal, kui polaarjoondamine on piisavalt täpselt tehtud.
Tehnilised andmed
Optiline disain Akromaatiline refraktor Pealäätse läbimõõt 90 mm Fookuskaugus, suhteline ava 900 mm, f/10 Soovituslik suurim suurendus 180x Toru pikkus 900 mm Toru läbimõõt 91 mm Toru mass 2,5 kg Monteering Mehaaniline EXOS-1 (Uus partii on saabumas detsembris.)
-
Kvaliteetne ja kompaktne binokkel nõudlikule kasutajale. Explore Scientific G400 binoklid on veekindlad, täidetud lämmastikuga, läätsed on mitmete selgenduskihtidega (FMC – Fully Multi-Coated, prismadel on eriti hea valgusvõimekusega faasi korrigeeriv (phase coating) ning dielektriline kattekiht, et tagada kirgas pilt ka hämaras. Statiivile kinnitamise tarbeks on binoklil vint L-adapteri jaoks. Mõlemat silma saab eraldi fokuseerida (diopter adjustment). Komplektis on läätsekatted, kott, puhastuslapp.
Üks hea binokkel on abiks ka kogenud astronoomiahuvilisele, samas sobib binokkel ka esimeseks abivahendiks astronoomia teel.
- Suurendus 10x
- Pealäätse läbimõõt 50 mm
- Vaatevälja laius 108 m 1000 m kaugusel (6,2°)
- Klaaside materjal BaK-4
- Mass 0,939 kg
- Lämmastikuga täidetud
- Veekindel
- Suur fokuseerimisnupp, mugav ka kindas käega
ON SALE
-
Rikkaliku kaasavaraga peegelteleskoop alustavale astronoomiahuvilisele. 130 mm peapeegel annab kirka kujutise, millega planeete ja kaugeid udukogusid uurida. Teleskoopi hoiab objektil EQ-3 ekvaatoriline monteering. Monteeringul on painduvad kruvikud vaatesuuna peeneks ja sujuvaks korrigeerimiseks.
Komplektis on optikatoru, monteering EQ-3, kolmjalg, kaks okulaari (20 mm suurendusega 50x ja 4 mm suurendusega 250x), 3x Barlow-lääts, punatäpp-otsija, nutitelefoni hoidik läbi okulaari pildistamiseks, toru otsa käiv päikesefilter päikseplekkide ja varjutuste vaatlemiseks.
TEHNILISED ANDMED
Optiline disain Katadioptriline reflektor Peapeegli läbimõõt 130 mm Fookuskaugus, suhteline ava 1000 mm, f/7,7 Soovituslik suurim suurendus 260x Otsija punatäpp Toru materjal alumiinium, süsinikvärv Kolmjalg jah Monteering Ekvaatoriline EQ-3 -
Baader SolarScope on seade turvaliseks Päikese vaatluseks. Sellega näeb päikesevarjutust, päikseplekke, Päikese serva tumenemist, planeetide üleminekuid (järgmine Merkuuri üleminek on juba 2032. aasta 13. novembri ennelõunal) ja muudki (loiteid ei näe, selleks on vaja vesiniku alfajoonel töötavat päikeseteleskoopi).
SolarScope eelis teiste meetodite ees on see, et varjutust jm saab vaadelda mitmekesi, kuna Päikese kujutis projitseeritakse suuremale pinnale.
Järgmine päikesevarjutus toimub 10. juunil 2021 algusega kell 12.58; see on Eestis nähtav osalisena ja selle kulgu on SolarScope’i abil hea jälgida.
SolarScope on kahes versioonis – Standard ja Education.
-
Baader SolarScope on seade turvaliseks Päikese vaatluseks. Sellega näeb päikesevarjutust, päikseplekke, Päikese serva tumenemist, planeetide üleminekuid (järgmine Merkuuri üleminek on juba 2032. aasta 13. novembri ennelõunal) ja muudki (loiteid ei näe, selleks on vaja vesiniku alfajoonel töötavat päikeseteleskoopi).
SolarScope eelis teiste meetodite ees on see, et varjutust jm saab vaadelda mitmekesi, kuna Päikese kujutis projitseeritakse suuremale pinnale.
Järgmine päikesevarjutus toimub 10. juunil 2021 algusega kell 12.58; see on Eestis nähtav osalisena ja selle kulgu on SolarScope’i abil hea jälgida.
SolarScope on kahes versioonis – Standard ja Education. Education versiooniga saab teostada uurimuslikku õuesõpet, juhend ja tööleht on allalaetav siit.
-
Päikeseteleskoop LUNT on varustatud spetsiaalse väga kitsa läbilaskeribaga filtrisüsteemiga, mis laseb läbi vaid vesiniku alfajoone lainepikkust (656,28 nm). See võimaldab näha päikeseloiteid, filamente, päikeseplekke, granulatsiooni ning neid ka nt peegelkaameraga peafookuses pildistada.
Teleskoop kinnitub fotostatiivile, sel on helikaalne fokuseerija, õhurõhuga seadistatav lainepikkusvahemiku regulaator (Pressure-Tuner), pildistamiseks sobiv B600 blokeeriv filter.
Fookuskaugus 350 mm
Apertuur 50 mm
Läbilastav lainepikkus 656,28 nm, vahemik <0,075 nm, lisaetaloniga <0,05 nmSuurema apertuuriga (60 mm, 80 mm, 100 mm, 152 mm, 230 mm ja 300 mm) päikeseteleskoope küsi e-kirja või telefoni teel.
-
Vooluadapter Exos-2 Goto jt monteeringutele. Muundab 230 V võrgupinge 12 V alalisvooluks.
* Sisend 100-240 V ~ 60/50Hz (AC)
* Väljund 12 V alalisvool (DC) 3 A
* Alalisvoolu otsik 2,5/5,5 mm -
Selge ja kontrastse kujutisega, suure silmaläätse ja ED elemendiga okulaar fookuskaugusega 12 mm, näiv vaateväli 60 kraadi; läbimõõt 1,25 tolli (31,75 mm).
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Selge ja kontrastse kujutisega, suure silmaläätse ja ED elemendiga okulaar fookuskaugusega 15 mm, näiv vaateväli 60 kraadi; läbimõõt 1,25 tolli (31,75 mm).
Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Erinevaid okulaare on vaja erinevate suurenduste saamiseks. Täpse suurenduse saad arvutada, kui jagad teleskoobi fookuskauguse okulaari omaga. Näiteks 1000 mm fookuskaugusega teleskoop annab selle okulaariga 1000/6,5=154-kordse suurenduse.
Optiline disain Plössl Fookuskaugus 6,5 mm Näiv vaateväli (AFoV) 52° Läbimõõt 1,25” (31,75 mm) Silmläätse läbimõõt 6 mm Kaalub 51 g Loe okulaaridest pikemalt teleskoop.ee blogis.
-
Aastate jooksul on kogunenud hulk tooteid – adapterid, okulaarid, vastukaalud ja muud vidinad-jubinad, mõned kasutamata aga seisnud mõne aasta puutumatuna laos, mõned väheste kasutusjälgedega, mõni päris uus. Kui leiad sobiva eseme, saada e-kiri info@teleskoop.ee.
Over the years various adapters, extension rings, other items of interest have been accumulated. Buy all at once or one by one. Conditions vary, some unused, but several years old, some have evidence of use, some quite new, some are rarities which you can’t find anywhere else.
Please drop me an e-mail info@teleskoop.ee.
Otsi toodet
Tooted
Blogipostitused
okt.
19
mai
28
okt.
10
märts
28